Skip to content Skip to footer
שדה תימן

שדה תימן

מנחת שדה תימן משמש בית לכלי תעופה מגדולים ועד קטנים, הן לתעופה פרטית, מסחרית ואקסטרים, מהצד האחר לצנחנים ימי כיף ואליפויות ארציות…
ממוקם צפונית לבאר שבע (10 דקות מהעיר) או כשעה נסיעה דרומית מת”א, בשדה תימן קיימת שלווה שכן המתחם שוכן אל מול נוף הררי מהמם עם שדות רחבים ופתוחים ושקיעות מהפנטות… אל תוך הרי המדבר.


היסטוריה

עד היום ניתן לראות את האנגרים ההיסטורים של הבריטים משנות ה40, שדה תימן שימש כמנחת מטוסים עבור הצי הבריטי במלחמת העולם השניה. אז מאיפה הגיע השם שדה תימן ? לא הרבה יודעים אך מקור השם נובע מהעלייה בשנות ה50 של יהודי תימן.
משנות ה70 ולאורך שנים רבות שימש שדה התעופה את “קלוב הדאייה בנגב” לטיסות קצרות ואף ארוכות בשמיי הארץ, כמו כן נערים רבים הגיעו למתחם על מנת ללמוד ולהכיר טוב יותר את עולם התעופה החל מבניית טיסנים והטסתם ועד להצטרפות לשיעורי דאייה וטיסה במטוס הפייפר החד מנועי.
אחד מהנערים בשנים אלו הוא אלי פרץ, כיום בעלי חברת סקאי כיף וחברת התעופה “עיט”, הוא האדם עם החזון שלקח את מנחת המטוסים בעל מסלול משובש ומישון ובמשך שנים רבות בנה מתחם מפותח, מתקדם ושוקק חיים המקבל אליו עולמות של תעופה מהארץ ומרחבי העולם.

המתחם

פעילות אווירית שלעצמה היא דבר מרתק, כשמדובר במטוסים לא שגרתיים ובצנחנים שמרחפים מטרים ספורים מאיתנו זה ממש לא דבר של מה בכך !
הכל במקום אחד וזה בעצם כל העניין, לא צריך לנסוע למקום אחר כדי לראות נחיתה או להמריא משדה תעופה ששוכן עשרות ק”מ ממתחם הקבלה… בשדה תימן כל הפעילות ושירותי המקום נמצאים במקום אחד. תצפיות מרתקות ממספר נקודות יגרמו לכל הנמצאים במקום להעביר יום של כיף, זוהי אטרקציה בדרום שאין דומה לה.
במתחם שדה תימן קיימת חנייה נגישה, חינמית ובשפע, מתחמי פיקניק רחבים ומוצלים הצופים על הפעילות האווירית, מוזיאון צפרות ייחודי שנאגר לאורך עשרות שנים, בר-קפיטריה (SkyBar) הפתוחה בסופי השבוע ומגישה ארוחות חמות, שתיה חמה או קרה – ממנה ניתן לצפות גם כן בפעילות התעופה.

שדה תימן

שדה תימן
הבית של התעופה

בין אם אנחנו רוצים להרגיש את האדרנילן הטהור בצניחה או להגשים חלום של טייס ליום אחד, אולי אנחנו מחפשים מכון בדק מטוסים עבור מטוס פרטי או אולי לראות מטוסים מקרוב במהלך טיול בדרום… בשדה תימן יש עולם שלם הקשור לתעופה.
עיט תעופה – המפעילה קווי תעופה מקומיים ובין לאומיים, טיסות לקבוצות ברחבי אירופה לדוגמה טיסות לרודוס, לקפריסין, איטליה ויעדים יחסית קרובים, בית ספר לתעופה, טיסות בשמי הארץ, טייס ליום אחד,טיסות לקבוצות ועוד מגוון פעילויות תעופה. חברת עיט מפעילה את מטוסי הצניחה של סקאי כיף וטייסי החברה המנוסים הינם הטייסים של מטוסי הצניחה.
סקאי כיף צניחה חופשית – מועדון הצניחה החופשית שלנו אשר במשך 19 שנים מבצע צניחות חופשיות, מטוס הצניחה הגדול בישראל והיחיד בעל דלת אחורית. הנוף המדהים נפרס לפנינו והצילומים ממטוס זה יגרמו לדף הפייסבוק, אינסטגרם וטיקטוק להשתגע. בית הספר לצניחה חופשית הגדול בישראל, הדרכות למשרד הביטחון וחברות באיגודי הצניחה האמריקאי והישראלי.
אחזקות 2000 – מכון הבדק מספק שירותי תחזוק מטוסים לחברות בארץ ופועל בשדה תימן, בהרצליה ובמקומות מסווגים. בחברה עובדים עשרות מכונאים ואנשי מקצוע מהמובילים בתחום. דרוש ידע רב לספק שירותים למגוון עצום של מטוסים. החברה מתמחה בהכנת המטוס לבדיקה השנתית עבור רת”א, החלפת חלקים, תיקונים, צביעת מטוסים ועוד מגוון שירותים לעולם התעופה הפרטית והמסחרית.
עוד במתחם – מסוק פינוי מד”א (לחילוץ והצלה באזורי הדרום) המופעל ע”י חברת להק תעופה, “תלם” חברת העוסקת בריסוס לשוק החקלאות, חקלאות בשדה – שדות חיטה.

לסיכום

משדה קטן לשדה תעופה של ממש, שדה תימן הוא לא עוד מנחת מטוסים, במשך שנים הושקעו מירב המאמצים לפתח מקום שמספק מגוון אטרקציות ומידע בתחום האווירי, זהו גן שעשועים אמיתי לתעופה המספק אפשרויות רבות במקום אחד.
שדה תימן הוא המקום המושלם ליום של כיף עם המשפחה והחברים, לרגעי שלווה עם נופים יפיפים הפרוסים לפנינו, בין אם אנחנו רוצים להפתיע את אהובינו או את עצמנו, זה הזמן ליצור קשר עם המתחם ולתכנן את הריגוש החדש שלנו.

Custom Preloader Image